Aktualności
fb
Ukazał się nasz najnowszy katalog na sezon jesień 2018 – wiosna 2019. Zawiera ofertę hurtową oraz warunki sprzedaży produkowanych przez nas roślin. Znalazło się w nim ponad 400 nowości.

W tym sezonie poszerzyliśmy znacznie asortyment magnolii. Wśród tegorocznych propozycji znalazło się wiele najnowszych odmian tych drzew. Uzupełniliśmy również asortyment bylin, między innymi o grzybienie (lilie wodne).

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na tegorocznej wystawie „Zieleń to Życie“, która odbędzie się w dniach 6–8 września w halach EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego w Warszawie.

Szczegóły na: zielentozycie.pl

"Krajobraz dziedzictwa. Dziedzictwo krajobrazu" – tak brzmi temat tegorocznych, 25. Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbędą się w dniach 16–17 września 2017 w placówkach kultury na terenie całego kraju.

W ramach "Akademii historii, sztuki i ogrodnictwa" organizowanej przez Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, którego Szkółka Szmit jest partnerem, odbędą się wykłady, wystawa hortensji oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Nowy katalog na sezon jesień 2017 – wiosna 2018

Ukazał się nasz najnowszy katalog na sezon jesień 2017 – wiosna 2018. Zawiera ofertę hurtową oraz warunki sprzedaży produkowanych przez nas roślin.

W tym sezonie znalazło się w nim ponad 300 nowości – roślin oferowanych przez naszą firmę po raz pierwszy. Wiele spośród nich debiutuje na polskim rynku szkółkarskim.
Wystawa Zieleń to Życie 2017 – zapraszamy!
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na tegorocznej wystawie „Zieleń to Życie“, która odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 2 września w Warszawie.

Szczegóły na: zielentozycie.pl


„Zieleń to Życie 2016“ – 3 nagrody dla wierzby smukłoszyjkowej 'Mt Aso' oraz „Srebrny Wawrzyn“ w konkursie stoisk
Podczas tegorocznej wystawy nasze stoisko zdobyło „Srebrny Wawrzyn“ – prestiżowe odznaczenie w konkursie na najatrakcyjniejsze stoiska roślinne. Projektantką stoiska była arch. kraj. Magdalena Szmit-Siewruk.

Nowy katalog na sezon jesień 2016 – wiosna 2017
Ukazał się nasz najnowszy katalog na sezon jesień 2016 – wiosna 2017. Zawiera on ofertę hurtową na wszystkie produkowane przez naszą Szkółkę rośliny, a także przedstawia warunki sprzedaży w języku polskim, angielskim i rosyjskim.

W tym sezonie znalazło się w nim ponad 300 nowości – roślin oferowanych przez naszą firmę po raz pierwszy. Wiele spośród nich debiutuje na polskim rynku szkółkarskim.Zieleń to Życie 2016
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na tegorocznej wystawie „Zieleń to Życie“, która odbędzie się w dniach 1–3 września w Warszawie.

Szczegóły na: zielentozycie.pl
Do zobaczenia na Facebooku!
Od tego roku prowadzimy profil „Szkółka Szmit” na Facebooku. Od wiosny naprawdę sporo się tam dzieje... Bieżące informacje, mnóstwo aktualnych zdjęć, konkursy z nagrodami – jest wiele powodów, by nas odwiedzać.

Zapraszamy na facebook.com/SzkolkaSzmit/
34. Międzynarodowe Targi Roślin „IPM Essen”
W dniach 26–29 stycznia 2016 można było odwiedzić nasze stoisko na corocznych Międzynarodowych Targach Roślin „IPM Essen”. Stoisko było częścią wspólnej aranżacji w biało-czerwonych barwach, zorganizowanej przez Związek Szkółkarzy Polskich. Oferowana przez naszą Szkółkę nowa odmiana leszczyny Corylus avellana PURPLE UMBRELLA została zaprezentowana na wystawie roślinnych nowości.

Nowa odsłona Szkółki Szmit już w sieci!

Właśnie ruszyła nowa strona internetowa naszej Szkółki. Informacje z poprzedniej strony wzbogaciliśmy o nowe teksty i uzupełniliśmy licznymi fotografiami. Państwa uwadze polecamy szczególnie nowe zakładki w dziale „Oferta”, gdzie znajdują się informacje o naszym pełnym asortymencie, wybór roślinnych nowości, a także zbiór fotografii wraz z opisami dotyczących jakości oferowanych roślin, ich produkcji i pakowania.

Wystawa „Elmia Garden“ w Szwecji
W tym roku po raz kolejny uczestniczyliśmy w międzynarodowej wystawie ogrodniczej „Elmia Garden” odbywającej się w szwedzkim mieście Jönköping w dniach 29–30 września.

Autorką projektu stoiska była Magdalena Szmit. Dzięki współpracy z inną polską szkółką – znanym producentem różaneczników – udało nam się stworzyć obok siebie dwa duże stoiska o wspólnej oprawie wizualnej, opatrzone polskimi flagami.

Wystawa „FlowerExpo” w Moskwie
W dniach 8–10 września odbyły się w Moskwie kolejne targi ogrodnicze „FlowerExpo”. Jak co roku wzięliśmy w nich udział wraz z reprezentacją szkółek zrzeszonych w Związku Szkółkarzy Polskich. Miło nam poinformować, że wystawiona przez nas w konkursie roślin leszczyna Corylus avellana PURPLE UMBRELLA 'JM251' zdobyła złoty medal. Jesteśmy dumni, że po raz kolejny została ona doceniona na arenie międzynarodowej.

„Zieleń to Życie 2015” – „Złoty Wawrzyn” za najatrakcyjniejsze stoisko oraz brązowy medal dla leszczyny Corylus avellana PURPLE UMBRELLA
Miło nam poinformować Państwa, że podczas tegorocznej wystawy „Zieleń to Życie” zgłoszona przez naszą Szkółkę leszczyna pospolita (Corylus avellana PURPLE UMBRELLA 'JM 251' PBR) została doceniona i wyróżniona w konkursie na roślinne nowości brązowym medalem.

Nowy katalog na sezon jesień 2015 - wiosna 2016

Z radością informujemy, że ukazał się już nasz najnowszy katalog na sezon jesień 2015 – wiosna 2016. Zawiera on ofertę hurtową na wszystkie produkowane przez naszą Szkółkę rośliny, a także przedstawia warunki sprzedaży w języku polskim, angielskim i rosyjskim.

Nowy plakat „Hortensja wiechowata - Odporna i Romantyczna”

Wydaliśmy nowy plakat. Tym razem przedstawia bogactwo odmian hortensji wiechowatej (Hydrangea paniculata) dostępny w zakładce „Oferta”. Warto pamiętać, że ten pięknie kwitnący krzew jest całkowicie odporny na mróz i bez obaw możemy go sadzić w naszych ogrodach. Plakat przykuwa wzrok i doskonale nadaje się jako materiał promocyjny do centrów ogrodniczych. Wysyłamy go bezpłatnie na prośbę wszystkich zainteresowanych.

33. Międzynarodowe Targi Roślin „IPM w Essen”

W dniach 27–30 stycznia 2015 wraz z reprezentacją Związku Szkółkarzy Polskich uczestniczyliśmy w Międzynarodowych Targach Roślin „IPM Essen”.


Wystawa „Elmia Garden“ w Skandynawii

W tym roku po raz pierwszy będziemy pokazywać produkowane przez nas rośliny na międzynarodowej wystawie ogrodniczej „Elmia Garden" w szwedzkim mieście Jönköping. Te największe targi branży szkółkarskiej i ogrodniczej w Skandynawii odbędą się dniach 8–9 października.

„Zieleń to Życie 2014”

Miło nam poinformować Państwa, że podczas XXII wystawy „Zieleń to Życie” zgłoszona przez naszą Szkółkę Magnolia japońska 'Isis' PBR (Magnolia kobus 'Isis' PBR) zdobyła złoty medal. Jest to pierwsza kolumnowa odmiana tego bardzo odpornego na mróz gatunku.

Katalog na sezon jesień 2014 - wiosna 2015

Właśnie ukazał się nasz najnowszy katalog na sezon jesień 2014 – wiosna 2015. Zawiera ofertę na wszystkie produkowane przez naszą Szkółkę rośliny, przedstawia warunki sprzedaży oraz zdjęcia nowości, wprowadzonych przez nas na rynek.
W tym roku na okładce umieściliśmy zdjęcie pąków kwiatowych rutewki Thalictrum aquilegifolium 'Purpureum'.
Katalog dostępny jest w wersji elektronicznej lub w wersji drukowanej, wysyłanej bezpłatnie na prośbę wszystkich zainteresowanych.

Zieleń to Życie 2013

Miło nam poinformować Państwa, że w trakcie XXI wystawy „Zieleń to Życie” wyhodowany przez Bronisława Jana Szmita bez czarny 'Obelisk' (Sambucus nigra 'Obelisk' PBR) został wyróżniony w konkursie nowości.

EncyklopediaDrzew.pl - pewne źródło informacji o roślinach

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że właśnie ruszyła nowa strona internetowa stworzona przez naszą Szkółkę – Encyklopedia Drzew. Znajdą na niej Państwo wyczerpujące opisy około 2 tysięcy roślin przydatnych do uprawy w naszym klimacie. Encyklopedia zilustrowana jest prawie 2,5 tysiącami zdjęć. Rośliny można w łatwy sposób wyszukiwać posługując się kilkudziesięcioma kryteriami. Serdecznie zapraszamy do korzystania ze strony!

Katalog na sezon jesień 2013 - wiosna 2014

Właśnie ukazał się nasz najnowszy katalog na sezon jesień 2013 – wiosna 2014. Znajduje się w nim oferta na wszystkie produkowane przez naszą Szkółkę rośliny, warunki sprzedaży oraz zdjęcia nowości, wprowadzonych przez nas na rynek. Okładka przedstawia przebarwiony na czerwono liść jarzębu Sorbus AUTUMN SPIRE 'Flanrock' PBR. Katalog dostępny jest w wersji elektronicznej lub w wersji drukowanej, wysyłanej bezpłatnie na prośbę wszystkich zainteresowanych.

Premiera książki „Drzewa i krzewy liściaste”

Mamy przyjemność poinformować, że 20-tego maja ukazała się w wydawnictwie Multico książka autorstwa Bronisława Szmita, Bronisława Jana Szmita i Macieja Mynetta „Drzewa i krzewy liściaste”. Opisano w niej i zilustrowano ponad 900 gatunków i odmian drzew i krzewów liściastych sprawdzonych w naszym klimacie.

Targi ogrodnicze „Cvety” w Moskwie

W dniach 28-31 sierpnia uczestniczyliśmy wraz z reprezentacją Związku Szkółkarzy Polskich w Targach Ogrodniczych „Cvety” w Moskwie.


Polecane rośliny

 • Sorbaria sorbifolia 'Sem' PBR

  Sorbaria sorbifolia 'Sem' PBR

  Niezwykle ozdobny i wytrzymały krzew o różowopomarańczowych, później żółtawych liściach. Nadaje się do dużych nasadzeń w miastach i przy drogach. Według badań jest najlepszą rośliną do stosowania w fitoremediacji.


  Sorbus AUTUMN SPIRE 'Flanrock' PBR

  Sorbus Autumn Spire 'Flanrock' PBR

  Niewielkie drzewo o wąskokulomnowym pokroju i złotożółtych owocach. Jesienią liście przebarwiają się na kolor winnoczerwony. Z uwagi na pokrój odmiana polecana jest do małych ogrodów oraz do obsadzania dróg, ścieżek i podjazdów.
  Sorbus 'Rubinowaja''

  Sorbus  'Rubinowaja'

  Jedna z kilku najlepszych rosyjskich odmian owocowych jarzębów. Jej duże bordowoczerwone owoce są smaczne, zawierają dużo witamin i można z nich robić dżemy, konfitury i nalewki.


  Spiraea betulifolia 'Tor Gold' PBR

  Spiraea betulifolia 'Tor Gold' PBR

  Niski zwarty krzew o złotożółtych liściach, które przebarwiają się jesienią na pomarańczowo. Ta niezwykle odporna na mróz odmiana polecana jest jako roślina okrywowa.
 • Phlox paniculata 'Olienka'

  Phlox paniculata 'Olienka'

  Jedna z najlepszych odmian floksów rosyjskiej hodowli. Kwiaty są jasnoróżowe z jaśniejszym "okiem" oraz ciemniejszym, fioletoworóżowym środkiem. Odmiana osiąga 0,8-1 m wysokości.


  Quercus 'Monument' PBR'

  Quercus 'Monument' PBR

  Polska odmiana dębu o szerokokolumnowym pokroju. Liście są bardzo duże, ciemnozielone, błyszczące. Odmiana odporna na mączniaka. Polecana do sadzenia w miejscach reprezentacyjnych.
  Quercus robur 'Posnania'

  Quercus robur 'Posnania'

  Nowa polska odmiana dębu szypułkowego wprowadzona do uprawy przez naszą Szkółkę. Liście bardzo długie, do 20-25 cm, fantazyjnie i nieregularnie powcinane, zwisające.  Sambucus nigra BLACK LACE 'Eva' PBR

  Sambucus nigra BLACK LACE 'Eva' PBR

  Piękna odmiana o ciemnopurpurowych, strzępiastych, błyszczących liściach, które przypominają koronkę. Zarówno jasnoróżowe kwiaty, jak i owoce nadają się na przetwory.
 • Betula nana 'Golden Treasure' PBR

  Betula nana 'Golden Treasure' PBR

  Jest to pierwsza złotolistna odmiana tego gatunku. Dorasta do 0,5 m wysokości i około 1 m średnicy. Jest szczególnie polecana jako roślina okrywowa do najchłodniejszych rejonów Europy.


  Euphorbia griffithii 'Fireglow'

  Euphorbia griffithii 'Fireglow'

  Bardzo efektowna, wielokolorowa bylina. Na intensywnie czerwonych łodygach z brązowozielonymi liśćmi pojawiają się jaskrawopomarańczowe kwiatostany. Dorasta do 0,7 m wysokości.
  Hydrangea anomala subsp. petiolaris 'Silver Lining' PBR'

  Hydrangea anomala subsp. petiolaris 'Silver Lining' PBR

  Nowa odmiana hortensji pnącej o szarozielonych, biało obrzeżonych liściach. Rośnie wolniej niż gatunek. Doskonale rozświetla zacienione zakątki ogrodu. Polecana do obsadzania murów, pergoli, pni drzew oraz jako roślina okrywowa.

  Hydrangea paniculata BOBO 'ILVOBo' PBR'

  Hydrangea paniculata BOBO 'ILVOBo' PBR

  Ta bardzo obficie kwitnąca, zwarta odmiana hortensji wiechowatej, dorasta jedynie do 0,7 m wysokości. Białe kwiaty z czasem lekko różowieją. Odmiana szczególnie polecana jako roślina okrywowa.

S5 Box