Polski  English  Русский  Deutsch
Aktualności
fb
Podczas tegorocznej wystawy nasze stoisko zdobyło „Srebrny Wawrzyn“ – prestiżowe odznaczenie w konkursie na najatrakcyjniejsze stoiska roślinne. Projektantką stoiska była arch. kraj. Magdalena Szmit-Siewruk.Cieszymy się, że nasza tegoroczna nowość – Salix gracilistyla 'Mt Aso' (wierzba smukłoszyjkowa 'Mt Aso') została dostrzeżona aż w trzech konkursach.Zdobyła srebrny medal w Konkursie Roślin Nowości. Więcej na temat roślin startujących w konkursie nowości można przeczytać na stronie Związku Szkółkarzy Polskich.Szczególnie cieszy nas wyróżnienie przyznane przez międzynarodową grupę dziennikarzy krajowych i zagranicznych magazynów ogrodniczych, zarówno branżowych, jak i hobbistycznych, skierowanych do szerokiego grona odbiorców miłośników roślin. Uznali oni zgłoszoną przez nas wierzbę smukłoszyjkową 'Mt Aso' za najciekawszą nowość wystawioną w tegorocznym konkursie.Ponadto wierzba smukłoszyjkowa 'Mt Aso' zdobyła brązowy medal w wyniku głosowania czytelników jednego z najpopularniejszych blogów ogrodniczych w Polsce – OgrodnikTomek.pl.

Więcej szczegółów na temat konkursu: ogrodniktomek.pl.Polecane rośliny

  • Sorbaria sorbifolia 'Sem' PBR

    Sorbaria sorbifolia 'Sem' PBR

    Niezwykle ozdobny i wytrzymały krzew o różowopomarańczowych, później żółtawych liściach. Nadaje się do dużych nasadzeń w miastach i przy drogach. Według badań jest najlepszą rośliną do stosowania w fitoremediacji.


    Sorbus AUTUMN SPIRE 'Flanrock' PBR

    Sorbus Autumn Spire 'Flanrock' PBR

    Niewielkie drzewo o wąskokulomnowym pokroju i złotożółtych owocach. Jesienią liście przebarwiają się na kolor winnoczerwony. Z uwagi na pokrój odmiana polecana jest do małych ogrodów oraz do obsadzania dróg, ścieżek i podjazdów.
    Sorbus 'Rubinowaja''

    Sorbus  'Rubinowaja'

    Jedna z kilku najlepszych rosyjskich odmian owocowych jarzębów. Jej duże bordowoczerwone owoce są smaczne, zawierają dużo witamin i można z nich robić dżemy, konfitury i nalewki.


    Spiraea betulifolia 'Tor Gold' PBR

    Spiraea betulifolia 'Tor Gold' PBR

    Niski zwarty krzew o złotożółtych liściach, które przebarwiają się jesienią na pomarańczowo. Ta niezwykle odporna na mróz odmiana polecana jest jako roślina okrywowa.
  • Phlox paniculata 'Olienka'

    Phlox paniculata 'Olienka'

    Jedna z najlepszych odmian floksów rosyjskiej hodowli. Kwiaty są jasnoróżowe z jaśniejszym "okiem" oraz ciemniejszym, fioletoworóżowym środkiem. Odmiana osiąga 0,8-1 m wysokości.


    Quercus 'Monument' PBR'

    Quercus 'Monument' PBR

    Polska odmiana dębu o szerokokolumnowym pokroju. Liście są bardzo duże, ciemnozielone, błyszczące. Odmiana odporna na mączniaka. Polecana do sadzenia w miejscach reprezentacyjnych.
    Quercus robur 'Posnania'

    Quercus robur 'Posnania'

    Nowa polska odmiana dębu szypułkowego wprowadzona do uprawy przez naszą Szkółkę. Liście bardzo długie, do 20-25 cm, fantazyjnie i nieregularnie powcinane, zwisające.    Sambucus nigra BLACK LACE 'Eva' PBR

    Sambucus nigra BLACK LACE 'Eva' PBR

    Piękna odmiana o ciemnopurpurowych, strzępiastych, błyszczących liściach, które przypominają koronkę. Zarówno jasnoróżowe kwiaty, jak i owoce nadają się na przetwory.
  • Betula nana 'Golden Treasure' PBR

    Betula nana 'Golden Treasure' PBR

    Jest to pierwsza złotolistna odmiana tego gatunku. Dorasta do 0,5 m wysokości i około 1 m średnicy. Jest szczególnie polecana jako roślina okrywowa do najchłodniejszych rejonów Europy.


    Euphorbia griffithii 'Fireglow'

    Euphorbia griffithii 'Fireglow'

    Bardzo efektowna, wielokolorowa bylina. Na intensywnie czerwonych łodygach z brązowozielonymi liśćmi pojawiają się jaskrawopomarańczowe kwiatostany. Dorasta do 0,7 m wysokości.
    Hydrangea anomala subsp. petiolaris 'Silver Lining' PBR'

    Hydrangea anomala subsp. petiolaris 'Silver Lining' PBR

    Nowa odmiana hortensji pnącej o szarozielonych, biało obrzeżonych liściach. Rośnie wolniej niż gatunek. Doskonale rozświetla zacienione zakątki ogrodu. Polecana do obsadzania murów, pergoli, pni drzew oraz jako roślina okrywowa.

    Hydrangea paniculata BOBO 'ILVOBo' PBR'

    Hydrangea paniculata BOBO 'ILVOBo' PBR

    Ta bardzo obficie kwitnąca, zwarta odmiana hortensji wiechowatej, dorasta jedynie do 0,7 m wysokości. Białe kwiaty z czasem lekko różowieją. Odmiana szczególnie polecana jako roślina okrywowa.

S5 Box