Aktualności
fb
Ukazał się nasz najnowszy katalog na najbliższy sezon – jesień 2023. W tym roku znalazło się w nim ponad 200 nowości.

Kontynuujemy rozszerzanie asortymentu o kolejne rośliny znoszące suszę i coraz lepiej radzące sobie w naszym klimacie – a więc dostosowane do zmian klimatycznych (suche i upalne lata oraz nierównomierne rozłożenie opadów w ciągu roku). Wśród nich znajdą Państwo m.in. szeroki wybór ligustrów (Ligustrum), oliwników (Elaeagnus), judaszowców (Cercis), prószników (Ceanothus), czy też przepięknie kwitnące rośliny z rodzaju ketmia (Hibiscus).

Jesień to dla nas tradycyjnie sezon wystaw. Na początku września uczestniczyliśmy w międzynarodowej wystawie Zieleń to Życie odbywającej się w Warszawie. Dziękujemy Państwu za odwiedzenie naszego stoiska. 

Dostępny jest nasz katalog na najbliższy sezon – jesień 2022.
W tym roku obchodzimy jubileusz 40-lecia założenia naszej Szkółki. Z tej okazji w katalogu zamieściliśmy rys historyczny Szkółki, przedstawiający po krótce nasze dokonania na przestrzeni ostatnich czterech dekad.

W najnowszej ofercie znalazło się aż 380 roślinnych nowości. Wzorem ubiegłego sezonu nadal poszerzamy ofertę judaszowców (Cercis). Są to wyjątkowo wytrzymałe rośliny, odporne na warunki zmieniającego się klimatu, m.in. suche i upalne lata.

W tym sezonie dalej poszerzamy ofertę roślin tarasowych. Warto zwrócić uwagę na wytrzymałe na mróz palmy, które przez większą część roku można uprawiać na zewnątrz (w donicach lub gruncie), a chować jedynie na zimę. Są to szorstkowiec Fortunea’a (Trachycarpus fortunei) i karłatka niska (Chamaerops humilis).

Miło nam poinformować o nawiązaniu współpracy z Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, w ramach której została przez nas zaprojektowana nowa rabata bylinowa w otoczeniu Gościńca Ogrodnika. Szkółka Szmit dostarczyła około 600 sztuk roślin reprezentujących 27 gatunków w 38 odmianach, które zostały posadzone przez pracowników Muzealnego działu Park i Zwierzyniec.

Miło nam poinformować, że Szkółka Szmit i Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie podjęły współpracę. W ramach umowy partnerskiej ogrody przy pałacu zostaną wzbogacone o kilka tysięcy roślin a także jedną zupełnie nową aranżcję. O szczegółach i postępach prac będziemy informować na naszych profilach na FB (Szkółka Szmit i Muzeum).

Ukazał się nasz cennik hurtowy na sezon 2020/2021.

W ofercie znalazło się w ponad 400 nowości. W tym roku ponownie poszerzyliśmy ofertę roślin tarasowych – takich, które większą część roku można uprawiać na zewnątrz, a chować jedynie na zimę. Tegoroczne nowości to Albizia, Ceanothus, Lagerstroemia, Nandina. To niezwykle ozdobne rośliny, które świetnie sprawdzą się w donicach, a w najcieplejszych regionach Polski także w gruncie, pod okryciem.

„FlowersExpo 2019“ w Moskwie – złoto za winobluszcz pięciolistkowy 'Kirigami'
W dniach 10–12 września braliśmy udział w kolejnej edycji targów ogrodniczych „FlowersExpo” w Moskwie.
Cieszymy się, że wystawiony przez nas w konkursie roślin winobluszcz pięciolistkowy 'Kirigami' (Parthenocissus quinquefolia 'Kirigami') zdobył złoty medal. Jest to ciekawa odmiana o głęboko powcinanych listkach, przepięknie przebarwiająca się jesienią.

„Zieleń to Życie 2019“ – nagrodzone stoisko

Podczas tegorocznej wystawy „Zieleń to Życie“ nasze stoisko zdobyło Srebrny Wawrzyn – prestiżową nagrodę w konkursie na najatrakcyjniejsze stoiska roślinne.
W tym roku wprowadziliśmy do oferty dział „rośliny tarasowe“, stoisko zmieniło więc nieco swój charakter. Można było na nim poczuć powiew egzotyki, a to za sprawą niecodziennego doboru roślin.

Ukazał się nasz najnowszy katalog na sezon jesień 2019 – wiosna 2020. Zawiera ofertę hurtową oraz warunki sprzedaży produkowanych przez nas roślin. Znalazło się w nim ponad 300 nowości.

Okładka katalogu przedstawia nową polską odmianę robinii – Robinia ‘Anna Irena’PBR. Jest to tegoroczna nowość o dwubarwnych, biało-różowych kwiatach. Podobnie jak pozostałe robinie, drzewo to doskonale znosi okresowe susze i zanieczyszczenia – problemy, z którymi trzeba się coraz częściej zmagać. Posiadamy prawa i patenty do tej odmiany – jako właściciele zgłosiliśmy ją do ochrony w Unii Europejskiej.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na tegorocznej wystawie „Zieleń to Życie“, która odbędzie się w dniach 5–6–7 września w halach EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego w Warszawie. Szczegóły na: zielentozycie.pl
W dniach 22 - 25 stycznia  można było odwiedzić nasze stoisko na corocznych Międzynarodowych Targach Roślin „IPM Essen”. Oferowana przez naszą Szkółkę nowa odmiana krzewuszki Weigela florida LIME MONSTER 'BRS1' PBR została zaprezentowana na naszym stoisku razem z innymi roślinnymi nowościami, polecanymi przez naszą szkółkę. Wystawa była okazją do spotkań z klientami oraz nawiązania nowych, międzynarodowych kontaktów.

Wystawa „Elmia Garden” w Szwecji
W tym roku po raz kolejny uczestniczyliśmy w międzynarodowej wystawie ogrodniczej „Elmia Garden” odbywającej się w mieście Jönköping w dniach 26-27 września. Na naszym tegorocznym stoisku prezentowaliśmy wiele ciekawych odmian oraz nowości m.in. naszą nagrodzoną w Polsce i Rosji odmianę Weigela florida LIME MONSTER ‘BRS1’PBR. Wystawa była okazją do wymiany doświadczeń, spotkań z klientami oraz nawiązania nowych, międzynarodowych kontaktów. Cieszymy się z możliwości uczestnictwa w tym największym wydarzeniu branży szkółkarskiej i ogrodniczej w Skandynawii.

W dniach 11-13 września braliśmy udział w kolejnej edycji targów ogrodniczych „FlowerExpo” w Moskwie. Jak co roku wzięliśmy w nich udział wraz z reprezentacją szkółek zrzeszonych w Związku Szkółkarzy Polskich. Miło nam poinformować, że wystawiona przez nas w konkursie roślin krzewuszka Weigela florida LIME MONSTER ‘BRS1’PBR zdobyła złoty medal. Jest to dla nas duże wyróżnienie, że nasza odmiana zdobyła uznanie nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej.

Zieleń to Życie 2018

Miło nam poinformować Państwa, że podczas tegorocznej 26. Międzynarodowej Wystawy „Zieleń to Życie” otrzymaliśmy aż dwa złote medale. W ramach Konkursu Roślin Nowości złoty medal zdobyła Weigela florida  LIME MONSTER ‘BRS1’PBR. Nagrodzona odmiana powstała w naszej Szkółce - jej hodowcą jest Bronisław Jan Szmit. Ta nowa polska odmiana krzewuszki cudownej odznacza się oryginalnymi, ogromnymi liśćmi o ciekawym, limonkowym kolorze.

Ukazał się nasz najnowszy katalog na sezon jesień 2018 – wiosna 2019. Zawiera ofertę hurtową oraz warunki sprzedaży produkowanych przez nas roślin. Znalazło się w nim ponad 400 nowości.

W tym sezonie poszerzyliśmy znacznie asortyment magnolii. Wśród tegorocznych propozycji znalazło się wiele najnowszych odmian tych drzew. Uzupełniliśmy również asortyment bylin, między innymi o grzybienie (lilie wodne).

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na tegorocznej wystawie „Zieleń to Życie“, która odbędzie się w dniach 6–8 września w halach EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego w Warszawie.

Szczegóły na: zielentozycie.pl

"Krajobraz dziedzictwa. Dziedzictwo krajobrazu" – tak brzmi temat tegorocznych, 25. Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbędą się w dniach 16–17 września 2017 w placówkach kultury na terenie całego kraju.

W ramach "Akademii historii, sztuki i ogrodnictwa" organizowanej przez Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, którego Szkółka Szmit jest partnerem, odbędą się wykłady, wystawa hortensji oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Nowy katalog na sezon jesień 2017 – wiosna 2018

Ukazał się nasz najnowszy katalog na sezon jesień 2017 – wiosna 2018. Zawiera ofertę hurtową oraz warunki sprzedaży produkowanych przez nas roślin.

W tym sezonie znalazło się w nim ponad 300 nowości – roślin oferowanych przez naszą firmę po raz pierwszy. Wiele spośród nich debiutuje na polskim rynku szkółkarskim.
Wystawa Zieleń to Życie 2017 – zapraszamy!
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na tegorocznej wystawie „Zieleń to Życie“, która odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 2 września w Warszawie.

Szczegóły na: zielentozycie.pl


„Zieleń to Życie 2016“ – 3 nagrody dla wierzby smukłoszyjkowej 'Mt Aso' oraz „Srebrny Wawrzyn“ w konkursie stoisk
Podczas tegorocznej wystawy nasze stoisko zdobyło „Srebrny Wawrzyn“ – prestiżowe odznaczenie w konkursie na najatrakcyjniejsze stoiska roślinne. Projektantką stoiska była arch. kraj. Magdalena Szmit-Siewruk.

Nowy katalog na sezon jesień 2016 – wiosna 2017
Ukazał się nasz najnowszy katalog na sezon jesień 2016 – wiosna 2017. Zawiera on ofertę hurtową na wszystkie produkowane przez naszą Szkółkę rośliny, a także przedstawia warunki sprzedaży w języku polskim, angielskim i rosyjskim.

W tym sezonie znalazło się w nim ponad 300 nowości – roślin oferowanych przez naszą firmę po raz pierwszy. Wiele spośród nich debiutuje na polskim rynku szkółkarskim.Zieleń to Życie 2016
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na tegorocznej wystawie „Zieleń to Życie“, która odbędzie się w dniach 1–3 września w Warszawie.

Szczegóły na: zielentozycie.pl
Do zobaczenia na Facebooku!
Od tego roku prowadzimy profil „Szkółka Szmit” na Facebooku. Od wiosny naprawdę sporo się tam dzieje... Bieżące informacje, mnóstwo aktualnych zdjęć, konkursy z nagrodami – jest wiele powodów, by nas odwiedzać.

Zapraszamy na facebook.com/SzkolkaSzmit/
34. Międzynarodowe Targi Roślin „IPM Essen”
W dniach 26–29 stycznia 2016 można było odwiedzić nasze stoisko na corocznych Międzynarodowych Targach Roślin „IPM Essen”. Stoisko było częścią wspólnej aranżacji w biało-czerwonych barwach, zorganizowanej przez Związek Szkółkarzy Polskich. Oferowana przez naszą Szkółkę nowa odmiana leszczyny Corylus avellana PURPLE UMBRELLA została zaprezentowana na wystawie roślinnych nowości.

Polecane rośliny

 • Sorbaria sorbifolia 'Sem' PBR

  Sorbaria sorbifolia 'Sem' PBR

  Niezwykle ozdobny i wytrzymały krzew o różowopomarańczowych, później żółtawych liściach. Nadaje się do dużych nasadzeń w miastach i przy drogach. Według badań jest najlepszą rośliną do stosowania w fitoremediacji.


  Sorbus AUTUMN SPIRE 'Flanrock' PBR

  Sorbus Autumn Spire 'Flanrock' PBR

  Niewielkie drzewo o wąskokulomnowym pokroju i złotożółtych owocach. Jesienią liście przebarwiają się na kolor winnoczerwony. Z uwagi na pokrój odmiana polecana jest do małych ogrodów oraz do obsadzania dróg, ścieżek i podjazdów.
  Sorbus 'Rubinowaja''

  Sorbus  'Rubinowaja'

  Jedna z kilku najlepszych rosyjskich odmian owocowych jarzębów. Jej duże bordowoczerwone owoce są smaczne, zawierają dużo witamin i można z nich robić dżemy, konfitury i nalewki.


  Spiraea betulifolia 'Tor Gold' PBR

  Spiraea betulifolia 'Tor Gold' PBR

  Niski zwarty krzew o złotożółtych liściach, które przebarwiają się jesienią na pomarańczowo. Ta niezwykle odporna na mróz odmiana polecana jest jako roślina okrywowa.
 • Phlox paniculata 'Olienka'

  Phlox paniculata 'Olienka'

  Jedna z najlepszych odmian floksów rosyjskiej hodowli. Kwiaty są jasnoróżowe z jaśniejszym "okiem" oraz ciemniejszym, fioletoworóżowym środkiem. Odmiana osiąga 0,8-1 m wysokości.


  Quercus 'Monument' PBR'

  Quercus 'Monument' PBR

  Polska odmiana dębu o szerokokolumnowym pokroju. Liście są bardzo duże, ciemnozielone, błyszczące. Odmiana odporna na mączniaka. Polecana do sadzenia w miejscach reprezentacyjnych.
  Quercus robur 'Posnania'

  Quercus robur 'Posnania'

  Nowa polska odmiana dębu szypułkowego wprowadzona do uprawy przez naszą Szkółkę. Liście bardzo długie, do 20-25 cm, fantazyjnie i nieregularnie powcinane, zwisające.  Sambucus nigra BLACK LACE 'Eva' PBR

  Sambucus nigra BLACK LACE 'Eva' PBR

  Piękna odmiana o ciemnopurpurowych, strzępiastych, błyszczących liściach, które przypominają koronkę. Zarówno jasnoróżowe kwiaty, jak i owoce nadają się na przetwory.
 • Betula nana 'Golden Treasure' PBR

  Betula nana 'Golden Treasure' PBR

  Jest to pierwsza złotolistna odmiana tego gatunku. Dorasta do 0,5 m wysokości i około 1 m średnicy. Jest szczególnie polecana jako roślina okrywowa do najchłodniejszych rejonów Europy.


  Euphorbia griffithii 'Fireglow'

  Euphorbia griffithii 'Fireglow'

  Bardzo efektowna, wielokolorowa bylina. Na intensywnie czerwonych łodygach z brązowozielonymi liśćmi pojawiają się jaskrawopomarańczowe kwiatostany. Dorasta do 0,7 m wysokości.
  Hydrangea anomala subsp. petiolaris 'Silver Lining' PBR'

  Hydrangea anomala subsp. petiolaris 'Silver Lining' PBR

  Nowa odmiana hortensji pnącej o szarozielonych, biało obrzeżonych liściach. Rośnie wolniej niż gatunek. Doskonale rozświetla zacienione zakątki ogrodu. Polecana do obsadzania murów, pergoli, pni drzew oraz jako roślina okrywowa.

  Hydrangea paniculata BOBO 'ILVOBo' PBR'

  Hydrangea paniculata BOBO 'ILVOBo' PBR

  Ta bardzo obficie kwitnąca, zwarta odmiana hortensji wiechowatej, dorasta jedynie do 0,7 m wysokości. Białe kwiaty z czasem lekko różowieją. Odmiana szczególnie polecana jako roślina okrywowa.

S5 Box