Wystawy
fb

Wystawy

W sezonie 2023/2024 zapraszamy na nasze stoiska na następujących wystawach:

 • Zieleń to Życie, Warszawa, 31. sierpnia – 2. września 2023
 • Four Oaks Trade Show, Macclesfield, Wielka Brytania, 5–6. września 2023
 • Zielony ShowRoom, Konstantynów Łódzki, 6–8. listopada 2023
 • IPM Essen, Essen, Niemcy, 24–27. stycznia 2024.

 

„FlowersExpo 2019“ w Moskwie – złoto za winobluszcz pięciolistkowy 'Kirigami'
W dniach 10–12 września braliśmy udział w kolejnej edycji targów ogrodniczych „FlowersExpo” w Moskwie.
Cieszymy się, że wystawiony przez nas w konkursie roślin winobluszcz pięciolistkowy 'Kirigami' (Parthenocissus quinquefolia 'Kirigami') zdobył złoty medal. Jest to ciekawa odmiana o głęboko powcinanych listkach, przepięknie przebarwiająca się jesienią.

„Zieleń to Życie 2019“ – nagrodzone stoisko

Podczas tegorocznej wystawy „Zieleń to Życie“ nasze stoisko zdobyło Srebrny Wawrzyn – prestiżową nagrodę w konkursie na najatrakcyjniejsze stoiska roślinne.
W tym roku wprowadziliśmy do oferty dział „rośliny tarasowe“, stoisko zmieniło więc nieco swój charakter. Można było na nim poczuć powiew egzotyki, a to za sprawą niecodziennego doboru roślin.

W dniach 22 - 25 stycznia  można było odwiedzić nasze stoisko na corocznych Międzynarodowych Targach Roślin „IPM Essen”. Oferowana przez naszą Szkółkę nowa odmiana krzewuszki Weigela florida LIME MONSTER 'BRS1' PBR została zaprezentowana na naszym stoisku razem z innymi roślinnymi nowościami, polecanymi przez naszą szkółkę. Wystawa była okazją do spotkań z klientami oraz nawiązania nowych, międzynarodowych kontaktów.

Wystawa „Elmia Garden” w Szwecji
W tym roku po raz kolejny uczestniczyliśmy w międzynarodowej wystawie ogrodniczej „Elmia Garden” odbywającej się w mieście Jönköping w dniach 26-27 września. Na naszym tegorocznym stoisku prezentowaliśmy wiele ciekawych odmian oraz nowości m.in. naszą nagrodzoną w Polsce i Rosji odmianę Weigela florida LIME MONSTER ‘BRS1’PBR. Wystawa była okazją do wymiany doświadczeń, spotkań z klientami oraz nawiązania nowych, międzynarodowych kontaktów. Cieszymy się z możliwości uczestnictwa w tym największym wydarzeniu branży szkółkarskiej i ogrodniczej w Skandynawii.

W dniach 11-13 września braliśmy udział w kolejnej edycji targów ogrodniczych „FlowerExpo” w Moskwie. Jak co roku wzięliśmy w nich udział wraz z reprezentacją szkółek zrzeszonych w Związku Szkółkarzy Polskich. Miło nam poinformować, że wystawiona przez nas w konkursie roślin krzewuszka Weigela florida LIME MONSTER ‘BRS1’PBR zdobyła złoty medal. Jest to dla nas duże wyróżnienie, że nasza odmiana zdobyła uznanie nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej.

Zieleń to Życie 2018

Miło nam poinformować Państwa, że podczas tegorocznej 26. Międzynarodowej Wystawy „Zieleń to Życie” otrzymaliśmy aż dwa złote medale. W ramach Konkursu Roślin Nowości złoty medal zdobyła Weigela florida  LIME MONSTER ‘BRS1’PBR. Nagrodzona odmiana powstała w naszej Szkółce - jej hodowcą jest Bronisław Jan Szmit. Ta nowa polska odmiana krzewuszki cudownej odznacza się oryginalnymi, ogromnymi liśćmi o ciekawym, limonkowym kolorze.

„Zieleń to Życie 2016“ – 3 nagrody dla wierzby smukłoszyjkowej 'Mt Aso' oraz „Srebrny Wawrzyn“ w konkursie stoisk
Podczas tegorocznej wystawy nasze stoisko zdobyło „Srebrny Wawrzyn“ – prestiżowe odznaczenie w konkursie na najatrakcyjniejsze stoiska roślinne. Projektantką stoiska była arch. kraj. Magdalena Szmit-Siewruk.

Wystawa „Elmia Garden“ w Szwecji
W tym roku po raz kolejny uczestniczyliśmy w międzynarodowej wystawie ogrodniczej „Elmia Garden” odbywającej się w szwedzkim mieście Jönköping w dniach 29–30 września.

Autorką projektu stoiska była Magdalena Szmit. Dzięki współpracy z inną polską szkółką – znanym producentem różaneczników – udało nam się stworzyć obok siebie dwa duże stoiska o wspólnej oprawie wizualnej, opatrzone polskimi flagami.

Wystawa „FlowerExpo” w Moskwie
W dniach 8–10 września odbyły się w Moskwie kolejne targi ogrodnicze „FlowerExpo”. Jak co roku wzięliśmy w nich udział wraz z reprezentacją szkółek zrzeszonych w Związku Szkółkarzy Polskich. Miło nam poinformować, że wystawiona przez nas w konkursie roślin leszczyna Corylus avellana PURPLE UMBRELLA ‘JM251’ zdobyła złoty medal. Jesteśmy dumni, że po raz kolejny została ona doceniona na arenie międzynarodowej.

„Zieleń to Życie 2015” – „Złoty Wawrzyn” za najatrakcyjniejsze stoisko oraz brązowy medal dla leszczyny Corylus avellana PURPLE UMBRELLA
Miło nam poinformować Państwa, że podczas tegorocznej wystawy „Zieleń to Życie” zgłoszona przez naszą Szkółkę leszczyna pospolita (Corylus avellana PURPLE UMBRELLA 'JM 251'PBR) została doceniona i wyróżniona w konkursie na roślinne nowości brązowym medalem.

33. Międzynarodowe Targi Roślin „IPM Essen”, Essen styczeń 2015

W dniach 27–30 stycznia 2015 wraz z reprezentacją Związku Szkółkarzy Polskich uczestniczyliśmy w Międzynarodowych Targach Roślin „IPM Essen”. W targach wzięło udział ponad 1600 wystawców z 49 krajów. W ciągu zaledwie 4 dni wystawę odwiedziło około 56 500 osób, z czego około 43% stanowili goście zagraniczni.

„Elmia Garden”, Jönköping - październik 2014

Targi „Elmia Garden” odbywające się w szwedzkim mieście Jönköping to największe wydarzenie branży szkółkarskiej i ogrodniczej w Skandynawii. Odbywająca się corocznie wystawa w roku 2014 miała miejsce w dniach 8–9 października i przyciągnęła gości nie tylko z północnej części Europy.

„FlowersExpo”, Moskwa wrzesień 2014

W dniach 17–19 września 2014 braliśmy udział w międzynarodowej wystawie „FlowersExpo” odbywającej się w Moskwie. Tradycyjnie szkółki należące do Związku Szkółkarzy Polskich zorganizowały wspólne stoisko z jednolitą oprawą, dzięki czemu było ono lepiej zauważalne i chętnie odwiedzane przez gości.

XXII Międzynarodowa Wystawa „Zieleń to Życie”, Warszawa sierpień 2014
Wystawa odbyła się w dniach 28–30 sierpnia 2014. Miło nam poinformować Państwa, że podczas XXII wystawy „Zieleń to Życie” zgłoszona przez naszą Szkółkę magnolia japońska 'Isis' PBR (Magnolia kobus 'Isis' PBR) zdobyła złoty medal. Jest to pierwsza kolumnowa odmiana tego bardzo odpornego na mróz gatunku.

32. Międzynarodowe Targi Roślin „IPM Essen”, Essen styczeń 2014

W dniach 28–31 stycznia 2014 wraz z reprezentacją Związku Szkółkarzy Polskich uczestniczyliśmy w Międzynarodowych Targach Roślin „IPM Essen” w Niemczech.

 

XXI Międzynarodowa Wystawa „Zieleń to Życie”, Warszawa sierpień/wrzesień 2013

Miło nam poinformować Państwa, że w trakcie trwającej w dniach 30 sierpnia – 1 września 2013 XXI wystawy „Zieleń to Życie” wyhodowany przez Bronisława Jana Szmita bez czarny 'Obelisk' (Sambucus nigra 'Obelisk'PBR) został wyróżniony w konkursie nowości.

„Cvety” (”Flowers”), Moskwa wrzesień 2013

W dniach 9–11 września 2013 można było odwiedzić nasze stoisko na międzynarodowej wystawie „Cvety” w Moskwie. Na targach prezentowane były rośliny oraz produkty powiązane z branżą szkółkarską, ogrodnictwem i florystyką.

 

VI edycja wystawy „Mazowiecka Zieleń – Jakość i Asortyment”, Jasieniec k. Grójca luty/marzec 2012

Szósta edycja dorocznej wystawy „Mazowiecka Zieleń” odbyła się w dniach 28 lutego – 1marca 2013 w Jasieńcu koło Grójca.


31. Międzynarodowe Targi Roślin „IPM Essen”, Essen styczeń 2013

W dniach 22–25 stycznia 2013 wraz z reprezentacją Związku Szkółkarzy Polskich uczestniczyliśmy w Międzynarodowych Targach Roślin „IPM Essen”.

 

„Cvety” (”Flowers”), Moskwa sierpień/wrzesień 2012

W dniach od 29 sierpnia do 1 września uczestniczyliśmy wraz z reprezentacją Związku Szkółkarzy Polskich w Targach Ogrodniczych „Cvety” w Moskwie.


Polecane rośliny

 • Sorbaria sorbifolia 'Sem' PBR

  Sorbaria sorbifolia 'Sem' PBR

  Niezwykle ozdobny i wytrzymały krzew o różowopomarańczowych, później żółtawych liściach. Nadaje się do dużych nasadzeń w miastach i przy drogach. Według badań jest najlepszą rośliną do stosowania w fitoremediacji.


  Sorbus AUTUMN SPIRE 'Flanrock' PBR

  Sorbus Autumn Spire 'Flanrock' PBR

  Niewielkie drzewo o wąskokulomnowym pokroju i złotożółtych owocach. Jesienią liście przebarwiają się na kolor winnoczerwony. Z uwagi na pokrój odmiana polecana jest do małych ogrodów oraz do obsadzania dróg, ścieżek i podjazdów.
  Sorbus 'Rubinowaja''

  Sorbus  'Rubinowaja'

  Jedna z kilku najlepszych rosyjskich odmian owocowych jarzębów. Jej duże bordowoczerwone owoce są smaczne, zawierają dużo witamin i można z nich robić dżemy, konfitury i nalewki.


  Spiraea betulifolia 'Tor Gold' PBR

  Spiraea betulifolia 'Tor Gold' PBR

  Niski zwarty krzew o złotożółtych liściach, które przebarwiają się jesienią na pomarańczowo. Ta niezwykle odporna na mróz odmiana polecana jest jako roślina okrywowa.
 • Phlox paniculata 'Olienka'

  Phlox paniculata 'Olienka'

  Jedna z najlepszych odmian floksów rosyjskiej hodowli. Kwiaty są jasnoróżowe z jaśniejszym "okiem" oraz ciemniejszym, fioletoworóżowym środkiem. Odmiana osiąga 0,8-1 m wysokości.


  Quercus 'Monument' PBR'

  Quercus 'Monument' PBR

  Polska odmiana dębu o szerokokolumnowym pokroju. Liście są bardzo duże, ciemnozielone, błyszczące. Odmiana odporna na mączniaka. Polecana do sadzenia w miejscach reprezentacyjnych.
  Quercus robur 'Posnania'

  Quercus robur 'Posnania'

  Nowa polska odmiana dębu szypułkowego wprowadzona do uprawy przez naszą Szkółkę. Liście bardzo długie, do 20-25 cm, fantazyjnie i nieregularnie powcinane, zwisające.  Sambucus nigra BLACK LACE 'Eva' PBR

  Sambucus nigra BLACK LACE 'Eva' PBR

  Piękna odmiana o ciemnopurpurowych, strzępiastych, błyszczących liściach, które przypominają koronkę. Zarówno jasnoróżowe kwiaty, jak i owoce nadają się na przetwory.
 • Betula nana 'Golden Treasure' PBR

  Betula nana 'Golden Treasure' PBR

  Jest to pierwsza złotolistna odmiana tego gatunku. Dorasta do 0,5 m wysokości i około 1 m średnicy. Jest szczególnie polecana jako roślina okrywowa do najchłodniejszych rejonów Europy.


  Euphorbia griffithii 'Fireglow'

  Euphorbia griffithii 'Fireglow'

  Bardzo efektowna, wielokolorowa bylina. Na intensywnie czerwonych łodygach z brązowozielonymi liśćmi pojawiają się jaskrawopomarańczowe kwiatostany. Dorasta do 0,7 m wysokości.
  Hydrangea anomala subsp. petiolaris 'Silver Lining' PBR'

  Hydrangea anomala subsp. petiolaris 'Silver Lining' PBR

  Nowa odmiana hortensji pnącej o szarozielonych, biało obrzeżonych liściach. Rośnie wolniej niż gatunek. Doskonale rozświetla zacienione zakątki ogrodu. Polecana do obsadzania murów, pergoli, pni drzew oraz jako roślina okrywowa.

  Hydrangea paniculata BOBO 'ILVOBo' PBR'

  Hydrangea paniculata BOBO 'ILVOBo' PBR

  Ta bardzo obficie kwitnąca, zwarta odmiana hortensji wiechowatej, dorasta jedynie do 0,7 m wysokości. Białe kwiaty z czasem lekko różowieją. Odmiana szczególnie polecana jako roślina okrywowa.

S5 Box