Ta pochodząca z Japonii odmiana została znaleziona na zboczu najwyższego aktywnego wulkanu w tym kraju – góry Aso. Jest niewysokim krzewem o luźnym, płaskokulistym pokroju. Dorasta do 1,5 m wysokości.
Jest to pierwsza czerwonolistna leszczyna o płaczącym pokroju. Tworzy nieduże, parasolowate drzewo. Jej wysokość zależy od wysokości podkładki, na której została zaszczepiona.
Nowa odmiana hortensji pnącej o szarozielonych, biało obrzeżonych liściach. Rośnie wolniej niż gatunek. Doskonale rozświetla zacienione zakątki ogrodu. Polecana do obsadzania murów, pergoli, pni drzew oraz jako roślina okrywowa.
Ta bardzo obficie kwitnąca, zwarta odmiana hortensji wiechowatej, dorasta jedynie do 0,7 m wysokości. Białe kwiaty z czasem lekko różowieją. Odmiana szczególnie polecana jako roślina okrywowa.
To jedno z najładniejszych szerokokolumnowych drzew. W przeciwieństwie do innych kolumnowych dębów ta odmiana jest odporna na mączniaka, można ją więc bez obaw sadzić w miejscach reprezentacyjnych.
Największą ozdobą tej odmiany są jej ciekawie ubarwione liście – nieregularnie biało i żółto pstre. Młode przyrosty natomiast mają różowawy odcień. Odmiana została znaleziona przez Bronisława Jana Szmita oraz Wiesława Gawrysia w 2005 roku.
Ta niewysoka odmiana dębu szypułkowego osiąga do 8–10 m wysokości i ma rozłożystą, przewisającą koronę. Największą ozdobą tego drzewa są długie – nawet do 25 cm, fantazyjnie powcinane liście, przewisające pod własnym ciężarem.
Nowa odmiana bzu czarnego o kolumnowym pokroju i silnym wzroście. W przeciwieństwie do innych bzów czarnych o kolumnowej formie rośnie bujnie, a jej liście mają piękny, zdrowy wygląd. Kwitnie bardzo obficie.